Dyson V10 Cord-free vacuum | Engineering | Dyson.co.il

מאחורי הטכנולוגיה

עידן חדש מתחיל.

"כמהנדסים, עלינו לראות מעבר לטכנולוגיה הקיימת ולשאול 'האם קיימת דרך טובה יותר'?"

James Dyson - מהנדס

מובילים שינוים פורצי דרך.

ג'יימס דייסוג'יימס דייסון( James Dyson) ממציא ומהנדס, חש מתוסכל מכך שהשקית של שואב האבק שבביתו נסתמת מאבק, ולכן הקדיש חמש שנים ו-5,127 אבי-טיפוס להמצאת שואב האבק הציקלוני הראשון בעולם. הטכנולוגיה המהפכנית של ה-,DC01 אשר הושק ב-1993, פתרה את הבעיה היומיומית של איבוד עוצמת השאיבה של שואבי אבק. מאז אותו שואב ציקלוני ראשון, ממשיכה Dyson לפרוץ גבולות - וממציאה שואב אבק אלחוטי בעל ביצועים זהים לאלה של שואב אבק בגודל מלא.

קטן יותר, קל יותר, מהיר יותר.

שואב אבק עוצמתי מבוסס על המנוע שלו. המהנדסים שלנו נשאו עיניהם אל הנדסת התעופה והחלל וזאת כדי ליצור מנוע אשר יספק את העוצמה שאנו זקוקים לה. החומר ממנו עשוי המארז קרוי phenolic moulding compound (תרכובת כרכוב פנולי) - כמו זה בו נעשה שימוש בלוויינים - המעניק לו עמידות רבה ויחס גבוה של חוזק ביחס למשקל ובולם זעזועים כאשר המנוע פועל במהירויות אולטרה-גבוהות.

יעילות מוגברת.

לצורך יצירת יחידת הנעה נעשה שימוש בחומר מרוכב הכולל פוליאתר-אתר-קטון (.P.E.E.K) וסיב פחם, אותו ניתן למצוא בבוכנות הפועלות בעוצמה גבוהה. על מנת לסייע ולהגביר את זרימת האוויר, עטפנו את יחידת ההנעה, תוך הגדלת שטח הפנים ושיפור היעילות.

מרכז קרמי.

המנוע היה זקוק למוט קל-משקל וחזק אשר יהיה מסוגל להתמודד עם מהירויות של 125,000 סל"ד. מהירויות גבוהות שכאלה יוצרות חום עצום וגורמות למוט הפלדה לפתח עקמומיות של 10 עד 20 מיקרון - סטייה זעירה, אך מספיקה כדי לגרום לרעידות המשבשות את פעולת השואב. לכן השתמשנו ברכיב קרמי העובר הקשחה ב-C°‏1,600 וקשה פי שלושה מפלדה, אך בעל צפיפות קטנה פי שניים.

אפקט ה"boing".

כדי ליצור את העוצמה הרבה יותר של מנוע ה-V10 הדיגיטלי של Dyson, הכפילו מהנדסי Dyson את מספר המגנטים והרכיבים הנייחים. בעת שחרור ההדק, המנוע בולם את המדחף, כך שהוא עוצר כמעט באופן מיידי, והמגנטים מקפצים בין ארבע הנקודות הנייחות. בדומה לכדור פינג-פונג המקפץ על שולחן, הם עוברים מרחק קטן יותר בכל פעם, תוך שהם יוצרים צליל המכונה ע"י המהנדסים שלנו בשם "בוינג".

המנוע הדיגיטלי V10 של Dyson.

התוצאה של כל הפיתוח הזה היא מנוע דיגיטלי V10 של Dyson - המנוע הדיגיטלי המהיר ביותר שיצרנו אי פעם.

פיתוח על פני קו ישר.

המנוע קטן יותר מה שאפשר למהנדסים שלנו לסובב את הציקלון ומכלול המיכל ב-90 מעלות וליצור תבנית מקבילה של קו ישר. כתוצאה מכך נוצר נתיב זרימת אוויר לינארי - המשפר את מספר האירו-וואטים של השאיבה במברשת הניקוי ב-20% בהשוואה לשואב מדגם Dyson V8 Absolute ומאפשר את פעולתו של מנגנון המיכל החדשני בלחיצה אחת בלבד.

Dyson V8™ vacuum

Dyson Cyclone V10™ vacuum

מערכת סינון מרכזית.

המנוע אפשר לנו גם לעטוף את המסננים הממוקמים לפני ומאחורי המנוע כיחידה אטומה אחת, לסינון משופר ומתקדם. שיפרנו את המארז של המנוע, והוספנו חומר סופג צליל ומגנים אקוסטיים, להפחת הרעש.

סוללה שאינה מאבדת את עוצמתה.

רצינו להכניס עוצמת שאיבה לטווח ארוך לתוך סוללה אחת בלבד. מארז סוללת הקובלט ליתיום-יון בעל שבעת התאים ו-525 הוואט שלנו הוא בעל קיבולת גבוהה המאפשרת עוצמה שאינה נחלשת באמצעות שימוש בכימיה של סוללת ניקל-קובלט-אלומיניום. מערכת ניהול צריכת החשמל החכמה של Dyson מנטרת את חלוקת הזרם כדי לספק עוצמה שאינה נחלשת.

מוטות מגנטיים - בכמות כפולה מזו של השואב מדגם ™Dyson V8.

וואט- הספק המנוע הדיגיטלי V10 של Dyson.

גרם- מחצית ממשקל המנוע הדיגיטליV8 של Dyson.

משנה את כללי המשחק.

עברנו דרך ארוכה ב-25 השנים האחרונות - המצאנו מחדש את שואב האבק האלחוטי כדי להעניק לו ביצועים ועוצמת שאיבה התואמת לשואב חשמלי גדול עם כבל.¹

כעת מתחיל עידן חדש.

שואב האבק האלחוטי מדגם ™Dyson Cyclone V10.

1השאיבה נבדקה עפ"י תקן IEC 62885-2 ‏CL5.8 ו-CL5.9 מול שואבים בגודל מלא עם מיכל מלא במצב עבודה מקסימלי.